Jean Revillard

(World Press Photo 2008 – Contemporary Issues Stories)

> webové stránky autora

Autor, jehož fotografie, oceněné jednou z hlavních cen World Press Photo, měli diváci možnost zhlédnout na loňských Fotojatkách, přijede do Českých Budějovic, kde povede jeden ze sobotních workshopů.

___

Jean Revillard se narodil v Ženevě v roce 1967. Začal s fotografií jako náctiletý a později studoval na fotografické škole v Yverdon. V roce 1988 otevřel svou výstavou Galerii Europa v Ženevě, kde vystavoval fotografie z východního Německa a později z pádu Berlínské zdi.

V roce 1990 Revillard opustil Švýcarsko a odjel do Irska, kde žil dva roky v Dublinu a pracoval na městských krajinách - práci, která byla později vystavována ve Švýcarsku i napříč Evropou. Po návratu do Švýcarska pracoval pro Nouveau Quotidien a L'Hebdo, stejně jako pro Presse Suisse, zatímco cestoval po východní Evropě a bývalé Jugoslávii. Ve stejnou dobu zároveň spravoval Galerii Focale v Nyonu. K jeho projektům v této době patřilo fotografování celé vesnice Cartigny v západním Švýcarsku, které shromáždilo 14 000 lidí pod širým nebem.

Revillard je zakladatelem první internetové fotografické agentury ve Švýcarsku, Rezo.ch.

O fotografiích:

Pět let po uzavření utečeneckého centra Sangatte v blízkosti Calais spí na 500 migrantů v drsných podmínkách provizorních přístřešků na okrajích města. Mnoho jich uprchlo před konflikty v Iráku, Afghánistánu a Darfuru a doufají, že se nacpou do vlaků či jiných prostředků mířících skrz tunel pod kanálem, aby našli azyl ve Velké Británii. V dubnu starosta Calais oznámil plány na postavení základního příslušenství pro migranty na opuštěném fotbalovém hřišti.

Cyklus vyhrál první cenu v kategorii Současná témata: příběhy na World Press Photo 2008.