audiovizuální
projekce fotografií
nejen na plátna kin

festival tvůrčí
fotografie

brno
16.–18. 3. 2012

praha
30. 3. 2012

české budějovice
12.–14. 4. 2012

Reiner Riedler

2008 Bild der Wissenschaft – Fotopreis, 1. cena
2008 Finalista Photolucida Critical Mass
2007 Grand Prix, Kaunas
2007 Portfolio Review Bratislava, 2. cena
2006 Humanitarian Photo Award, 2. cena
2006 Bruno Kreisky Award za knihu Gestürmte Festung Europa
1999 Nominován na World Press Masterclass

> autorův web

Fake Holidays ("Falešné dovolené")

"Když jsou naše přání mimo dosah, přebírá náš volný čas a naši dovolenou simulace. Vznikají imaginární světy, často s obrovským technickým úsilím, aby mohly být nabízeny jako sériové zboží. Přestože kvalita těchhle dobrodružství na přání se mnohdy ukazuje jako pochybná, jejich boom přivádí na světlo důležitou věc: touhy a sny, které jsou základem každodenního života lidí."

—Jens Lindworsky

___

Reiner Riedler se narodil v Gmundenu, Rakousko. Odešel do Vídně s úmyslem studovat etnologii, poté zde navštěvoval fotografickou školu a rozhodl se věnovat výhradně fotografii.

V hledáčku tohoto dokumentaristy jsou zejména lidé a jejich prostředí, svou prací se snaží klást otázky, týkající se našeho hodnotového systému. Coby cestovatele ho zajímají místa na pokraji našich habitatů, místa, kde se projevuje křehká krása lidské existence se svými touhami a propastmi.

Reiner Riedler vystavoval v mnoha galeriích a muzeích i na řadě festivalů po celém světě. Pracoval pro mnoho časopisů a jiných periodik, jeho fotografie se objevily např. v National Geographic, Stern, The New York Times, Newsweeku, Fortune, Le Monde 2, Der Spiegel aj.

Vydal čtyři knihy fotografií, zejména z východní Evropy a Ruska. Výběr snímků z jeho poslední knihy, "Fake Holidays" (Moser Verlag, Mnichov, 2009) , doplněný o nepublikované fotografie, bude tvořit jeho slideshow na Fotojatkách.

Jeden z jeho nejnovějších projektů ho zavedl do Keni, kde začal spolupracovat se slavným rakouským režisérem Ulrichem Seidlem.