audiovizuální
projekce fotografií
nejen na plátna kin

festival tvůrčí
fotografie

brno
16.–18. 3. 2012

praha
30. 3. 2012

české budějovice
12.–14. 4. 2012

Co jsou to Fotojatka?

Stručně řečeno...

• Festival tvůrčí a dokumentární fotografie významných světových autorů
• Promítání fotografií s hudebním doprovodem v kinech
• Promítání fotografií pod širým nebem v centrech měst
• Netradiční workshopy
• Průnik fotografie do jiných kulturních festivalů

Pro představu, jak prezentace autorů vypadají, se podívejte do sekce Slideshow online. Na plátně kina samozřejmě vypadají poněkud lépe...

Více z historie festivalu najdete v sekci Předchozí ročníky.

___

Trochu podrobněji...

Přijďte se na jaře již popáté podívat na originální "masový" fotografický festival Fotojatka, jak fotí špičky evropské tvůrčí a dokumentární fotografie!

Narozdíl od jiných akcí podobného typu Fotojatka prezentují fotografii ne jako statickou výstavu na stěně galerie, ale dynamicky na plátně kina a za hudebního doprovodu. Za jediný večer tak máte možnost zhlédnout několik stovek skvělých fotografií více než desítky vynikajících autorů, s nimiž navíc budete mít často i možnost diskutovat přímo v kinosále nebo v předsálí třeba u kávy.

Společný divácký zážitek v potemnělém kině s hudebním či zvukovým doprovodem, který navodí vhodnou atmosféru k promítaným fotografiím, vám nemůže nabídnout žádný jiný fotografický festival.

___

Kdy a kde

Projekční večery Fotojatek 2012 proběhnou během března a dubna v renomovaných kinech v Brně, Praze a Českých Budějovicích. Pro bližší informace o konkrétních zastávkách klikněte na nadpisy!

___

pátek 16. 3. 2012–neděle 18. 3. 2012

Brno / kino Art

Na sobotu a neděli plánuje naše brněnská spojka kreativní fotografickou dílnu subjektivního dokumentu – těšte se!

___
pátek 30.
3. 2012

Praha / kino Aero

___

čtvrtek 12. 4. 2012–sobota 14. 4. 2012

České Budějovice / kino Kotva, Horká vana, dům U Beránka

Plánujeme tradiční promítání pod širým nebem, festivalový večer, workshop Impulzzz, přednášku, opékání prasátka a možná i něco dalšího... Nechte se překvapit, festival v Budějovicích bude tradičně nejnašlapanější!

___

Fotojatka na jiných festivalech

V roce 2009 se to nejlepší z Fotojatek dostalo do programu Letní filmové školy v Uherském Hradišti a Fresh Film Festu v Karlových Varech a v letech 2010 a 2011 jsme se zařadili do několika multižánrových festivalů.

___

Ozvěny Fotojatek

V časových mezerách mezi jednotlivými ročníky probíhají již bez účasti autorů v dalších městech ČR i mimo ni Ozvěny Fotojatek, na nichž je ve zkrácené formě prezentováno to nejzajímavější, co se na proběhlých i aktuálních ročnících festivalu objevilo.

Ozvěny proběhly mj. v Košicích, Bratislavě, Liberci, Vodňanech, Českém Krumlově, Hodoníně a dalších městech.