brno / 7. 3. / art

praha / 21. 3. / aero

č. budějovice / 10.-12. 4. / kotva

Co jsou to Fotojatka?

Stručně řečeno...

• Festival tvůrčí a dokumentární fotografie významných a světových i českých autorů
• Promítání fotografií s hudebním doprovodem v kinech
• Promítání fotografií pod širým nebem
• Netradiční workshopy
• Průnik fotografie do jiných kulturních festivalů
• Pořád skoro stejné webové stránky
• Festivalová atmosféra, jakou si můžeme mezi fotofestivaly dovolit opravdu snad jen my
• Tradičně netradiční grafika s maskotem v podobě geometrického prasátka
• Kýčovité fotografie koťátek, které se snaží podloudně převzít nadvládu nad kvalitní fotografií nejen na festivalu, ale postupně i nad celým světem (pravidelní návštěvníci vědí své)

Pro představu, jak prezentace autorů vypadají, se podívejte do sekce Slideshow online. Na plátně kina samozřejmě vypadají poněkud lépe... A rozhodně nemají atmosféru, kterou zažijete jen osobně v kině.

Více z historie festivalu najdete v sekci Předchozí ročníky.

___

Trochu podrobněji...

Poosmé – a možná naposledy pro vás na jaro chystáme originální "masový" fotografický festival Fotojatka, který představuje špičky světové tvůrčí a dokumentární fotografie.

Na rozdíl od jiných akcí podobného typu Fotojatka prezentují fotografii nikoli jako statickou výstavu na stěně galerie, ale dynamicky na plátně kina a za hudebního doprovodu. Za jediný večer tak máte možnost zhlédnout až několik stovek skvělých fotografií více než desítky vynikajících autorů, s nimiž navíc budete mít často i možnost diskutovat přímo v kinosále nebo v předsálí třeba u kávy.

Společný divácký zážitek v potemnělém kině s hudebním či zvukovým doprovodem, který navodí vhodnou atmosféru k promítaným fotografiím, vám nemůže nabídnout žádný jiný fotografický festival.

___

Kdy a kde

Projekční večery Fotojatek 2014 proběhnou během března a dubna už tradičně v renomovaných kinech v Brně, Praze a Českých Budějovicích.

___

brno
/ kino art / pátek 7. 3. 2014 / 19:00

___

praha
/ kino aero / pátek 21. 3. 2014 / 19:00

___

české budějovice
/ kino kotva, café slavie / 10.–12. 4. 2014


Určitě proběhne tradiční promítání pod širým nebem (po neúspěšném loňském pokusu promítat na sídlišti to letos zkusíme znovu), festivalový večer, workshop Impulzzz, přednáška, kultivovaná žranice s promítáním fotek... Jako vždy bude budějovický program nejnabitější, protože jsme z Budějovic a máme to tu rádi.

___

ozvěny Fotojatek na jiných festivalech

V časových mezerách mezi jednotlivými ročníky probíhají již bez účasti autorů v dalších městech ČR i mimo ni Ozvěny Fotojatek, na nichž je ve zkrácené formě prezentováno to nejzajímavější, co se na proběhlých i aktuálních ročnících festivalu objevilo.

V roce 2009 se to nejlepší z Fotojatek dostalo do programu Letní filmové školy v Uherském Hradišti a Fresh Film Festu v Karlových Varech a v letech 2010 až 2013 jsme se zařadili do mnoha multižánrových festivalů – například do plzeňského OFF Station, budějovické Sofie se baví, promítali jsme na pražském Jižáku i na Fakultě umění a designu v Plzni, rozsvítili jsme celé interiéry budovu kulturního domu Slavie v rámci budějovického Majálesu, dvakrát jsme se ukázali na festivalu Vodňany žijou!, v Praze jsme promítali v rámci FotoExpa 2013 a objevili jsem se i na mnoha dalších místech a akcích v Košicích, Bratislavě, Liberci, Českém Krumlově, Hodoníně a dalších městech.