audiovizuální projekce tvůrčí fotografie

brno / kino art

praha / kino aero

české budějovice / kino kotva

Co jsou to Fotojatka?

Stručně řečeno...

• Festival tvůrčí a dokumentární fotografie významných světových i českých autorů
• Promítání fotografií s hudebním doprovodem v kinech
• Promítání fotografií pod širým nebem
• Netradiční workshopy
• Průnik fotografie do jiných kulturních festivalů

Pro představu, jak prezentace autorů vypadají, se podívejte do sekce Slideshow online. Na plátně kina samozřejmě vypadají poněkud lépe...

Více z historie festivalu najdete v sekci Předchozí ročníky.

___

Trochu podrobněji...

Už posedmé pro vás na jaro chystáme originální "masový" fotografický festival Fotojatka, který představuje špičky světové tvůrčí a dokumentární fotografie!

Narozdíl od jiných akcí podobného typu Fotojatka prezentují fotografii ne jako statickou výstavu na stěně galerie, ale dynamicky na plátně kina a za hudebního doprovodu. Za jediný večer tak máte možnost zhlédnout několik stovek skvělých fotografií více než desítky vynikajících autorů, s nimiž navíc budete mít často i možnost diskutovat přímo v kinosále nebo v předsálí třeba u kávy.

Společný divácký zážitek v potemnělém kině s hudebním či zvukovým doprovodem, který navodí vhodnou atmosféru k promítaným fotografiím, vám nemůže nabídnout žádný jiný fotografický festival.

___

Kdy a kde

Projekční večery Fotojatek 2013 proběhnou během března a dubna v renomovaných kinech v Brně, Praze a Českých Budějovicích.

___

Brno / kino Art / pátek 29. 3. 2013 / 19:00

___

Praha / kino Aero / pátek 5. 4. 2013 / 19:00

___

České Budějovice / kino Kotva, café Slavie / 25.–27. 4. 2013

Určitě proběhne tradiční promítání pod širým nebem (ovšem letos, doufejme, netradičně), festivalový večer, workshop Impulzzz, přednáška, opékání prasátka... Uvidíme, co všechno se podaří zrealizovat, jedno je ale jisté: Budějovice budou mít tradičně nejbohatší program!

___

Fotojatka na jiných festivalech

V roce 2009 se to nejlepší z Fotojatek dostalo do programu Letní filmové školy v Uherském Hradišti a Fresh Film Festu v Karlových Varech a v letech 2010 až 2012 jsme se zařadili do několika multižánrových festivalů.

___

Ozvěny Fotojatek

V časových mezerách mezi jednotlivými ročníky probíhají již bez účasti autorů v dalších městech ČR i mimo ni Ozvěny Fotojatek, na nichž je ve zkrácené formě prezentováno to nejzajímavější, co se na proběhlých i aktuálních ročnících festivalu objevilo.

Ozvěny proběhly mj. v Košicích, Bratislavě, Liberci, Vodňanech, Českém Krumlově, Hodoníně, Plzni a dalších městech.